Szukaj
Close this search box.
Szukaj

Do 9 czerwca -10% na wszystkie konsultacje z kuponem ENDOMEET

Do 9 czerwca -10% na wszystkie konsultacje z kuponem ENDOMEET

EndoOmega

EndoOmega

Suplement diety
roślinne DHA 460 mg + EPA 50 mg i D3 2000 IU plus wit. E

30 wegańskich kapsułek = 30 dni stosowania

Składniki EndoOmega przyczyniają się do:

 • wyciszania i hamowania wzrostu stanów zapalnych

 • zmniejszania bólu miesiączkowego i bólów miednicy

 • poprawienia funkcjonowania układów immunologicznego,
  endokrynnego i nerwowego

139.00

Najniższa cena w ostatnich 30 dniach: 139.00

Bezpieczne
płatności

Darmowa dostawa
od 450 zł*

Wysyłka
w 24h

Ekologiczne
pakowanie

*darmowa dostawa od 450 zł na terenie Polski

Zalecana dzienna porcja do spożycia (1 kapsułka) zawiera:

 • olej z alg morskich Fermentalg® – 1000 mg
  w tym
  – DHA – kwas dokozaheksaenowy – 460 mg
  – EPA – kwas eikozapentaenowy – 50 mg

 • witamina E – 10 mg , 83,33% RWS (%)

 • witamina D3 z alg morskich – 50 µg, 2000 IU, 100,00% RWS (%)
  (Cholekalcyferol)

*RWS (%) – referencyjna wartość spożycia

Składniki:
Olej z alg morskich Fermentalg® (Schizochytrium sp.), kapsułka (emulgator – Skrobia modyfikowana, substancja glazurująca – glicerol, emulgator – karagen substancja stabilizująca – węglan sodu), witamina E (Octan DL-alfa-tokoferylu), witamina D z alg morskich (Cholekalcyferol)

Bezpieczeństwo i wysoka jakość produktów dla Endokobiet to dla nas priorytet. Dlatego suplement diety EndoOmega został przebadany przez niezależne, akredytowane laboratorium J.S. Hamilton. Wyniki badania znajdziesz tutaj.

Girl in a jacket

Zalecana dzienna porcja do spożycia: 1 kapsułka
Przyjmować rano przed lub w trakcie posiłku, popijając wodą. W okresach zwiększonego przeciążenia organizmu lub sezonowego narażenia na infekcje wskazane jest zwiększenie dawki do 2 kapsułek dziennie.

Produkt przechowywać w temp. 5 – 25°C, w suchym miejscu. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia oraz prowadzenie zdrowego trybu życia są ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Suplement diety przeznaczony dla zdrowej populacji osób dorosłych do 75 roku życia, z wyjątkiem kobiet ciężarnych i karmiących, które stosowanie jakiejkolwiek suplementacji powinny konsultować z lekarzem.

Słoiczek wykonany jest z biodegradowalnego polimeru pochodzenia roślinnego uzyskanego ze skrobi oraz fermentacji trzciny cukrowej. Jest to surowiec naturalny i odnawialny.
Etykieta wykonana jest z papieru bezdrzewnego z certyfikatem FSC.
Po zużyciu słoiczek wyrzuć do odpadów zmieszanych – na wysypisku w niedługim czasie ulegnie on naturalnemu procesowi rozkładu.
Nakrętka wykonana jest z plastiku, który nadaje się do powtórnego przetworzenia – wyrzuć ją do odpadów plastikowych.

Płatności w sklepie EndoMe obsługuje serwis PayPal oraz Przelewy24. Możesz zapłacić w najbardziej wygodny dla Ciebie sposób: kartą, przelewem lub Blikiem.

Zamówienia realizujemy w ciągu 24 godzin, dostawa odbywa się w ciągu 2-3 dni roboczych.
Masz do dyspozycji kurierów InPost, DPD i Pocztex oraz dostawę do paczkomatów InPost.

Koszt dostawy na terenie Polski to 15 zł. Oferujemy darmową dostawę dla zamówień od kwoty 450 zł.

Realizujemy dostawy za granicę do następujących krajów:
– Czechy, Niemcy – koszt: 50 zł
– Estonia, Litwa, Łotwa – koszt: 70 zł
– Francja, Hiszpania, Włochy – koszt: 90 zł.

Interesuje Cię dostawa do innego kraju? Napisz na bok@endome.pl. Sprawdzimy, czy i na jakich warunkach będzie możliwa.

Poznaj składniki EndoOmega

Kwasy Omega-3

Kwasy omega-3 należą do podstawowej suplementacji w endomteriozie. Dobrym źródłem kwasów omega-3 z diety są m.in. ryby, siemię lniane, nasiona chia, olej lniany, orzechy i pestki. Nie jest jednak łatwo na co dzień dostarczać odpowiednią ilość wysokiej jakości kwasów omega-3 i w odpowiednich proporcjach DHA (kwas dokozaheksanowy) i EPA (kwas eikozapentaenowy). A właściwa podaż kwasów omega-3 wpływa na wyciszenie stanu zapalnego oraz hamuje syntezę prozapalnych prostaglandyn. Ma to wpływ na znaczne zmniejszenie dolegliwości bólowych. Kwasy omega-3 regulują też gospodarkę hormonalną i cykl menstruacyjny. Przeciwdziałają też stanom depresyjnym.
W badaniach zaobserwowano, że kobiety, które spożywają większe ilości kwasów tłuszczowych omega-3, mają o 22% mniejsze ryzyko wystąpienia endometriozy w porównaniu z kobietami, które spożywały małe ilości kwasów tłuszczowych omega-3.
Przewaga kwasów omega-3 w stosunku do omega-6 hamuje „przeżycie” komórek endometrialnych oraz może „blokować” implantację komórek endometrium.
Kwasy omega-3 sa bardzo ważnym elementem diety kobiet chorujących na endometriozę. Zalecana ilość to 1000-3000 mg.
Źródłem kwasów omega-3 w EndoOmega jest olej z alg morskich – wybraliśmy go ze względu na czystość surowca: pozyskiwany jest w kontrolowanych warunkach zrównoważonej hodowli, dlatego jest wolny od zanieczyszczeń.

Witamina D3

Witamina D3 jest najważniejszą witaminą dla naszego zdrowia. Posiada działanie wielokierunkowe, dzięki czemu pozytywnie wpływa m.in. na układ immunologiczny, nerwowy czy endokrynny. Jej receptory znajdują się w każdej komórce naszego organizmu, również w endometrium. Niestety, według statystyk, deficyt witaminy D dotyczy nawet 50-90 % mieszkańców Europy.
Najlepszym źródłem witaminy D są promienie słoneczne. Jednak w naszej strefie klimatycznej jego ilość jest niewystarczająca w okresie od końca września do końca kwietnia. Często również niedobory obserwuje się w okresie letnim. W diecie najlepszym źródłem witaminy D są ryby m.in łosoś, śledź, jajka czy mleko. Ale nawet najlepiej zbilansowana dieta nie jest w stanie uzupełnić jej niedoborów.
Badania kliniczne potwierdzają, że uzupełnienie niedoborów witaminy D w przypadku endometeriozy zmniejsza stan zapalny oraz hamuje proces angiogenezy (powstawanie nowych ognisk endometrialnych). Zaobserwowano również silną korelację miedzy niedoborem D3, a rozwojem endometriozy. Kobiety z wyższym poziomem D3 mają o 24% niższe ryzyko rozwoju endometriozy w porównaniu z kobietami z niedoborem D3.
Ponadto witamina D3 wspomaga proces „apoptozy” (naturalna śmierć komórki). Zaburzony proces apoptozy w zdrowej tkance nasila rozwój zmian endometrialnych.
Sugeruje się, że w przypadku endometriozy warto osiągnąć poziom D3 z krwi minimum 50-60.
Przed rozpoczęciem suplementacji warto zbadać poziom witaminy D w krwi, aby odpowiednio dobrać wielkość dawki.
Witamina D3 (Cholekalcyferol) w EndoOmega pozyskiwana jest z alg morskich, jest więc w pełni wegańska.

Witamina E

Witamina E ma działanie przeciwutleniające i hamuje stres oksydacyjny, a szczególnie chroni lipidy w naszych błonach komórkowych. Witamina E znajduje się naturalnie w olejach roślinnych, orzechach, nasionach, owocach i warzywach.
Badania wykazały, że stężenie witaminy E jest niższe u kobiet z endometriozą w porównaniu ze zdrowymi kobietami.
Badania kliniczne wykazały, że przyjmowanie suplementów witaminy E i C skutecznie zmniejszało nasilenie bolesnego miesiączkowania i ból miednicy oraz zmniejszało ból w trakcie stosunku. Ponadto przyjmowanie witaminy E i C zmniejszało markery stanu zapalnego w płynie otrzewnowym u kobiet z endometriozą.
W przypadku kobiet z ciężką endometriozą i związaną z nią niepłodnością suplementacja przeciwutleniaczami takimi jak witamina E może być przydatna jako leczenie uzupełniające.

Dlaczego olej z alg morskich jako źródło kwasów omega 3?

Czystość i jakość

Algi są bezpośrednim, pierwotnym źródłem kwasów omega-3, co eliminuje ryzyko zanieczyszczenia substancjami takimi jak rtęć, dioksyny i PCB, które mogą gromadzić się w tkankach ryb. Regularne spożywanie ryb niesie ryzyko nagromadzenia tych substancji w organizmach ludzkich, co może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, takich jak uszkodzenia układu nerwowego czy stany zapalne tkanek. Algi do celów spożywczych rosną w kontrolowanych warunkach hodowlanych, dzięki czemu można monitorować środowisko, w którym się rozwijają, co daje pewność co do czystości i jakości pozyskiwanych z nich kwasów omega-3.

Bezpieczeństwo dla środowiska

Hodowla alg wymaga znacznie mniejszej ilości wody i nie generuje nadmiernego obciążenia środowiska, co stanowi kontrast wobec często destrukcyjnych praktyk związanych z przemysłowym rybołówstwem. Przyrosty populacji ryb, niezbędne dla utrzymania rybołówstwa przemysłowego, często prowadzą do nadmiernego stosowania antybiotyków i pestycydów w celu kontrolowania chorób i pasożytów. Hodowla alg nie wymaga stosowania destrukcyjnych substancji chemicznych, co przekłada się na mniejszy wpływ na środowisko morskie. Ponadto wybór alg przyczynia się do ograniczania nadmiernego eksploatowania populacji ryb na otwartych akwenach, co pomaga chronić całe ekosystemy, inne gatunki morskie oraz struktury dna oceanicznego.

Pełne spektrum kwasów omega-3

Algi mogą dostarczać zarówno DHA, jak i EPA, co jest istotne dla optymalnego zdrowia serca, układu nerwowego i kompleksowego wsparcia mechanizmów przeciwzapalnych. Proporcje tych kwasów w algach odzwierciedlają naturalny stosunek, co sprzyja zrównoważonemu rozwojowi komórek i tkanek. W przeciwieństwie do niektórych suplementów z ryb, które skupiają się głównie na DHA, pełne spektrum z alg przyczynia się do kompleksowego wsparcia zdrowotnego, korzystnego dla różnych funkcji organizmu.

Lista publikacji naukowych

Często zadawane pytania

Tak. Preparat został poddany badaniu na obecność zanieczyszczeń: pleśni, drożdży, bakterii (w tym obecność Escherichia coli, obecność Staphylococcus aureus, obecność Salmonella), a także WWA (suma (Benzo[a]antracen, Benzo[β]fluoranten, Chryzen i Benzo[α]piren) oraz Benzo[α]piren), jak również metali ciężkich (ołów, kadm, rtęć). Badanie zostało wykonane przez niezależne, certyfikowane laboratorium J.S. Hamilton Poland, które spełnia najwyższe normy jakościowe, potwierdzone m.in. przez Polskie Centrum Akredytacji oraz członkostwo w organizacjach krajowych i międzynarodowych, takich jak FOSFA (Federation of Oils, Seeds and Fats Associations) czy GAFTA (Grain & Feed Trade Association). Wyniki badań możesz sprawdzić tutaj.

Badania wykazują, że przeciwzapalne i regulujące właściwości kwasów omega-3 przyczyniają się do wyciszania i hamowania wzrostu stanów zapalnych, zmniejszania bólu miesiączkowego, poprawienia funkcjonowania układów immunologicznego, endokrynnego i nerwowego, czyli wszystkich tych obszarów, których dotyka endometrioza.

Przed rozpoczęciem suplementacji jakimkolwiek składnikiem aktywnym warto zrobić badania w celu sprawdzenia jakie są niedobory. W przypadku D3 również, zwłaszcza po to, aby dobrać odpowiednią dawkę. EndoOmega dostarcza 2000 IU D3 – jest to dzienna dawka tej witaminy rekomendowana w naszej strefie klimatycznej do systematycznej suplementacji. Jeśli masz wątpliwości na temat tego czy, co i jak powinnaś suplementować możesz skonsultować się z dietetyczką. Ofertę konsultacji dietetycznych znajdziesz tutaj.

Składniki aktywne zawarte w EndoOmega przyczyniają się do zmniejszenia i wyciszenia stanów zapalnych, mają działanie przeciwutleniające, chronią komórki, pozytywnie działają na układ nerwowy, co w efekcie może przyczynić się do łagodzenia bólu spowodowanego endometriozą.

Zalecamy przyjmowanie 1 kapsułki EndoOmega codziennie rano przed lub w trakcie posiłku, popijając wodą. W okresach zwiększonego przeciążenia, czy sezonowego narażenia na infekcje wskazane jest zwiększenie dawki do 2 kapsułek dziennie rano.

Nie ma przeciwskazań do ciągłego przyjmowania EndoOmega. Nie trzeba robić przerw.

Suplement diety EndoOmega został stworzony z myślą o kobietach chorych na endometriozę w celu łagodzenia objawów tej zapalnej choroby, ale mogą go również stosować inne osoby, które zmagają się ze stanami zapalnymi, mają osłabiony system odpornościowy, cierpią na inne choroby przewlekłe lub których dieta jest uboga w kwasy omega-3 i potrzebują wartościowego źródła ich uzupełnienia.

Kwasy omega-3 z oleju z alg morskich hodowanych w kontrolowanych, zrównoważonych warunkach, są wolne od zanieczyszczeń, na które narażone są ryby morskie, które często też poławiane są w sposób rabunkowy, niszczący dla ekosystemów morskich. Dlatego w EndoOmega mamy olej z alg morskich jako źródło kwasów omega-3, bo to nie tylko wartościowe i cenne źródło, ale też ekologiczne.

Tak. To algi są pierwotnym, czystym źródłem kwasów omega-3. Ryby zjadają algi i w ten sposób pozyskują omega-3.

Powiązane produkty

EndoBase

Cena 149 zł

EndoZestaw

Cena 278 zł

Bądź na bieżąco

Dzięki naszemu newsletterowi najnowsze artykuły, produkty i zniżki w naszym sklepie trafią prosto na Twoją skrzynkę mailową!

Na wszystkie konsultacje

-10%

do 9 czerwca