Szukaj
Close this search box.
Szukaj

Do 9 czerwca -10% na wszystkie konsultacje z kuponem ENDOMEET

Do 9 czerwca -10% na wszystkie konsultacje z kuponem ENDOMEET

Z myślą o planecie

Opakowania suplementów

EM icon compostable

Słoiczki

Kapsułki EndoMe zamknęliśmy w biokompostowalnych słoiczkach wyprodukowanych z polimeru pochodzenia roślinnego, uzyskanego ze skrobi podczas fermentacji trzciny cukrowej. Surowiec, czyli trzcina cukrowa, pochodzi z certyfikowanych, kontrolowanych upraw w Tajlandii.
Nasze słoiczki są biokompostowalne, co oznacza że w odpowiednich warunkach (wysoka temperatura, wilgotność i obecność mikroorganizmów) ulegają biodegradacji w czasie krótszym niż 6 miesięcy. Na zwykłych wysypiskach proces ten trwa dłużej, ale też zachodzi, dlatego po zużyciu słoiczek można wyrzucić do odpadów zmieszanych. Można też go wyrzucić do pojemnika na tworzywa sztuczne, ponieważ nadaje się do ponownego przetworzenia (recykling). Proces ten jest bezpieczny ekologicznie i bardzo prosty: mycie, mielenie i ponowne wprowadzenie na linię produkcyjną – nie są tu wymagane żadne dodatki chemiczne.

 

Dlaczego nie użyliśmy szklanych słoiczków? Nasze słoiczki wyprodukowane są w zgodzie z wszystkimi normami określającymi bezpieczeństwo opakowań dla zastosowań farmaceutycznych. Doskonale chronią zawartość, a dodatkowo w porównaniu do szkła, ich ślad węglowy jest 20 razy niższy. Ponadto tylko około 30% opakowań szklanych zostaje przerobiona na stłuczkę i ponownie przetopiona w polskich hutach szkła, reszta ląduje na wysypiskach, a szkło rozkłada się aż 4000 lat. Dlatego wybraliśmy bardziej przyjazne środowisku rozwiązanie – opakowania z nieskończenie odnawialnego surowca i biodegradowalne.

Zakrętka na razie jest z tworzywa sztucznego nadającego się do recyklingu – szukamy rozwiązania, które również będzie biodegradowalne.

 

EM icon eco friendly

Etykieta

Do produkcji etykiet suplementów EndoMe użyliśmy papieru bezdrzewnego – tzn. nie występują w nim pojedyncze włókna drzewa, które mogą być widoczne gołym okiem. Papier ten produkowany jest z czystej pulpy. Posiada certyfikat FSC. Jest to najbardziej ekologiczny papier, który pochodzi z upraw drzewnych, podlegających ścisłemu nadzorowi jednostek certyfikujących FSC. Wszystkie drzewa pochodzą tylko i wyłącznie z legalnych upraw, które są ściśle nadzorowane od pola, na którym rosną po drukarnię, która ten papier wykorzystuje.

Surowce do produkcji suplementów

EM icon compostable

Olej z alg

Wybierając algi jako źródło kwasów omega-3 w EndoOmega kierowaliśmy się przede wszystkim ich wysoką jakością i biodostępnością, ale również tym, że jest to surowiec odnawialny, a jego pozyskanie jest bezpieczne i przyjazne dla natury.
Hodowla alg wymaga znacznie mniejszej ilości wody i nie generuje nadmiernego obciążenia środowiska, co stanowi kontrast wobec często destrukcyjnych praktyk związanych z przemysłowym rybołówstwem. Przyrosty populacji ryb, niezbędne dla utrzymania rybołówstwa przemysłowego, często prowadzą do nadmiernego stosowania antybiotyków i pestycydów w celu kontrolowania chorób i pasożytów. Hodowla alg nie wymaga stosowania destrukcyjnych substancji chemicznych, co przekłada się na mniejszy wpływ na środowisko morskie. Ponadto wybór alg przyczynia się do ograniczania nadmiernego eksploatowania populacji ryb na otwartych akwenach, co pomaga chronić całe ekosystemy, inne gatunki morskie oraz struktury dna oceanicznego.

EM icon compostable

Kapsułki z pullulanu

Pullulan to naturalny polisacharyd otrzymywany podczas w pełni naturalnego procesu fermentacji tapioki przez grzyby z gatunku Aureobasidium pullulans. Pullulan jest wegański, nietoksyczny, bezwonny i bezbarwny, dzięki czemu jest hipoalergiczny. Jest biodegradowalny, co oznacza, że może ulec rozkładowi przez mikroorganizmy w środowisku naturalnym. To różni go od niektórych sztucznych polimerów, które są trudne do rozkładu i mogą powodować zanieczyszczenia środowiska.
Proces produkcji pullulanu jest stosunkowo prosty i nie wymaga użycia toksycznych substancji chemicznych. Pullulan nie podlega modyfikacjom genetycznym – jego produkcja nie obejmuje manipulacji genetycznych organizmów, co jest ważne z perspektywy środowiskowej i dla tych, którzy unikają GMO ze względów etycznych czy zdrowotnych.

EM icon recycling 1
EM icon compostable

Nasze paczki

EM icon recycling 1
EM icon compostable

Zamówienia pakujemy w kartoniki tekturowe i używamy biodegradowalnych wypełnień.

Korzystanie z kartonowych opakowań redukuje ilość plastiku zużywanego do pakowania produktów, a to przyczynia się do zmniejszenia ilości odpadów plastikowych. Karton jest jednym z najczęściej poddawanych recyklingowi materiałów opakowaniowych. Może być przetworzony, ale też ponownie wykorzystany, co pomaga w ograniczeniu wycinki drzew, a także zmniejsza emisję gazów cieplarnianych związanych z produkcją nowego kartonu.

Biodegradowalne wypełnienie w postaci „chrupek”, które ulegają naturalnemu rozkładowi pod wpływem wilgoci, jest bardziej odpowiedzialnym rozwiązaniem niż tradycyjne wypełnienia z pianki styropianowej lub plastikowych folii, które są trudne do utylizacji i często kończą jako odpady, trując środowisko.

Na wszystkie konsultacje

-10%

do 9 czerwca