Szukaj
Close this search box.
Szukaj

Do 9 czerwca -10% na wszystkie konsultacje z kuponem ENDOMEET

Do 9 czerwca -10% na wszystkie konsultacje z kuponem ENDOMEET

EndoBase

EndoBase

Suplement diety
NAC, resweratrol, Curcumin C3 Complex®, BioPerine®, Quatrefolic®

90 kapsułek z pullulanu = 30 dni stosowania

Składniki EndoBase przyczyniają się do:

  • wyciszania i hamowania wzrostu stanów zapalnych

  • poprawienia funkcjonowania układów immunologicznego,
    endokrynnego i rozrodczego

  • zmniejszania bólu miesiączkowego

149.00

Najniższa cena w ostatnich 30 dniach: 149.00

Bezpieczne
płatności

Darmowa dostawa
od 450 zł

Wysyłka
w 24h

Ekologiczne
pakowanie

*darmowa dostawa od 450 zł na terenie Polski

 
Girl in a jacket


Składniki:

N-acetyl L-cysteina, Curcumin C3 Complex® (Curcuma longa), ekstrakt z owoców winorośli (Vitis vinifera L.), otoczka (pullulan, woda oczyszczona), pektyny jabłkowe, BioPerine® (Piper nigrum), Quatrefolic® (sól glukozaminowa kwasu (6S)-5-metylotetrahydrofoliowego).

Bezpieczeństwo i wysoka jakość produktów dla EndoKobiet to dla nas priorytet. Dlatego suplement diety EndoBase został przebadany przez niezależne, akredytowane laboratorium J.S. Hamilton.
Wyniki badania znajdziesz tutaj.

Girl in a jacket

Zalecana dzienna porcja do spożycia: 3 kapsułki
Przyjmować rano przed lub w trakcie posiłku, popijając wodą.

Produkt przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, w suchym i chłodnym miejscu, z dala od źródeł światła. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Suplement diety przeznaczony wyłącznie dla osób dorosłych, z wyjątkiem kobiet w ciąży i karmiących piersią. Nie należy spożywać w przypadku spożycia tego samego dnia innych suplementów diety zawierających kurkuminę lub kurkuminoidy. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia oraz prowadzenie zdrowego trybu życia są ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Słoiczek wykonany jest z biodegradowalnego polimeru pochodzenia roślinnego uzyskanego ze skrobi oraz fermentacji trzciny cukrowej. Jest to surowiec naturalny i odnawialny.
Etykieta wykonana jest z papieru bezdrzewnego z certyfikatem FSC.
Po zużyciu słoiczek wyrzuć do odpadów zmieszanych – na wysypisku w niedługim czasie ulegnie on naturalnemu procesowi rozkładu.
Nakrętka wykonana jest z plastiku, który nadaje się do powtórnego przetworzenia – wyrzuć ją do odpadów plastikowych.

Płatności w sklepie EndoMe obsługuje serwis PayPal oraz Przelewy24. Możesz zapłacić w najbardziej wygodny dla Ciebie sposób: kartą, przelewem lub Blikiem.

Zamówienia realizujemy w ciągu 24 godzin, dostawa odbywa się w ciągu 2-3 dni roboczych.
Masz do dyspozycji kurierów InPost, DPD i Pocztex oraz dostawę do paczkomatów InPost.

Koszt dostawy na terenie Polski to 15 zł. Oferujemy darmową dostawę dla zamówień od kwoty 450 zł.

Realizujemy dostawy za granicę do następujących krajów:
– Czechy, Niemcy – koszt: 50 zł
– Estonia, Litwa, Łotwa – koszt: 70 zł
– Francja, Hiszpania, Włochy – koszt: 90 zł.

Interesuje Cię dostawa do innego kraju? Napisz na bok@endome.pl. Sprawdzimy, czy i na jakich warunkach będzie możliwa.

Poznaj składniki EndoBase

NAC (N-acetyl L-cysteina)

N-acetylocysteina (NAC) jest zmodyfikowaną formą aminokwasu cysteiny, która jest naturalnie obecna w niektórych warzywach np. cebuli czy czosnku.
Wiele badań wskazuje, że NAC jest substancją, która ma działanie zmniejszające wskaźniki stanu zapalnego i oksydacyjne. W badaniach na zwierzętach i z udziałem ludzi wykazano, że NAC powoduje znaczne zmniejszenie wielkości zmian endometrialnych oraz łagodzi objawy bólowe.
Wpływ NAC na takie objawy endometriozy jak ból wynika prawdopodobnie z silnego działania przeciwutleniającego. Stres oksydacyjny i stan zapalny odgrywają kluczową rolę w patogenezie bólu związanego z endometriozą. NAC jest prekursorem ważnego przeciwutleniacza komórkowego – glutationu, który obniża stres oksydacyjny, co z kolei prowadzi do zahamowania cytokin prozapalnych (np. IL-6, TNF-alfa), których stężenie jest podwyższone w otrzewnej u kobiet z endometriozą.

Ponadto NAC jest substancją hamującą podziały komórkowe i zmniejszającą zdolność przemieszczania się komórek, co ma szczególne znaczenie w endometriozie.
Badania na zwierzętach wykazały, że NAC powoduje zmniejszenie uszkodzeń komórkowych, stężenie TNF-alfa we krwi i otrzewnej oraz enzymów zapalnych (m.in. COX-2). Prawdopodobnie dlatego u kobiet z endometriozą suplementujących NAC obserwuje się zmniejszenie zmian endometrialnych. Ze względu na silne działanie przeciwzapalne wykazano także, że NAC może zmniejszać produkcję markera CA125 i poprawiać płodność u kobiet z endometriozą.
Dawki NAC stosowane w badaniach klinicznych to 150-600 mg/dobę przez 2-3 miesiące.

Kurkumina

Kurkuma to potoczna nazwa określająca ostryż długi. Od czasów starożytnych kurkuma jako przyprawa była stosowana w profilaktyce i leczeniu wielu chorób. Jej walory zdrowotne wynikają z obecności wielu związków polifenolowych, zwanych kurkuminoidami. Głównym kurkuminoidem jest kurkumina.
Kurkumina posiada silne działanie przeciwzapalne. W badaniach klinicznych odnotowano przeciwutleniające i antyangiogenne właściwości kurkuminy.
Ponadto kurkumina była w stanie powstrzymać proliferację (mnożenie się) komórek endometrium poprzez zmniejszenie ilości estradiolu. Jest to kluczowe w leczeniu endometriozy, która jest złożoną chorobą estrogenozależną.
W endometriozie zaobserwowano zwiększoną produkcję wolnych rodników, a to z kolei nasila proces proliferacji. Kurkumina jako silny antyoksydant zmniejsza ilość wolnych rodników.
W komórkach endometriozy szlak NF-κB, jest jednym z głównych markerów stanu zapalnego. Aktywacja tego szlaku wiąże się z większą przeżywalnością komórek endometrialnych, ich wzrostem i procesami zapalnymi. Kurkumina zmniejsza stan zapalny poprzez hamowanie m.in. ekspresji czynników zapalnych, takich jak szlak NF-κB, w modelu mysim.
Kurkumina w EndoBase jest w postaci wysoko przyswajalnej i biodostępnej oraz wysoce skoncentrowanej formuły Curcumin C3 Complex® (min. 95% kurkuminoidów). Curcumin C3 Complex® oprócz kurkuminy zawiera dwa inne związki kurkuminoidowe, zwane demetoksykurkuminą (DMC) i bisdemetoksykurkuminą (BDMC). Formuła ta to najlepiej przebadana kurkuma na świecie: została sprawdzona w ponad 80 pracach naukowych oraz w ponad 45 próbach klinicznych. Jej działanie zostało sprawdzone i potwierdzone m.in. przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA).

Resweratrol z owoców winorośli

Resweratrol jest naturalnym fitoestrogenem syntetyzowanym przez rośliny takie jak ciemne winogrona i jagody po ekspozycji na promieniowanie UV.
Wiele badań wskazuje, że resweratrol jest jedną z substancji, która ma działanie zmniejszające wskaźniki stanu zapalnego i oksydacyjne. Z tego względu może stanowić uzupełnienie terapii u kobiet z endometriozą.
Dokładny mechanizm działania resweratrolu w zmniejszaniu objawów endometriozy nie jest poznany, ale prawdopodobnie wynika on z wpływu estrogenów na komórki. Resweratrol może oddziaływać z receptorami estrogenowymi, które ulegają nadmiernej ekspresji w endometriozie. Badania przedkliniczne wykazały, że resweratrol może blokować receptory estrogenowe i zapobiegać nadmiernemu odziaływaniu tego hormonu na komórki endometrium.
Ponadto badania na liniach komórkowych i zwierzętach wykazały, że resweratrol jest substancją zmniejszającą podziały komórkowe w obrębie tkanki endometrium.
W endometriozie dochodzi również do zaburzenia procesu powstawania nowych naczyń krwionośnych (angiogenezy). W eksperymentalnym modelu endometriozy wykazano, że przeciwangiogenne i przeciwzapalne działanie resweratrolu może wynikać z jego zdolności do obniżania stężenia czynnika wzrostu śródbłonka naczyniowego (VEGF) we krwi i zmianach endometrialnych.
W badaniach z udziałem ludzi wykazano, że resweratrol może mieć działanie uzupełniające do doustnych środków antykoncepcyjnych w leczeniu bolesnego miesiączkowania związanego z endometriozą poprzez zmniejszanie enzymu zapalnego COX-2 w endometrium.
Dawki resweratrolu stosowane w badaniach klinicznych to 30-40 mg/dobę przez 2-2,5 miesiąca.

Kwas foliowy

Foliany, zwane także witaminą B9 lub kwasem foliowym, to grupa związków chemicznych z grupy witamin B, które odgrywają kluczową rolę w procesach metabolicznych organizmu. Jednym z głównych związków wchodzących w skład tej grupy jest kwas foliowy, który pełni istotną funkcję w syntezie kwasów nukleinowych, takich jak DNA i RNA. Ponadto, foliany są niezbędne do prawidłowego podziału komórkowego oraz do produkcji i naprawy komórek, przyczyniają się też do prawidłowej produkcji krwi oraz obniżają poczucie zmęczenia i znużenia.
W endometriozie, gdzie dochodzi do nadmiernego wzrostu tkanki poza macicą, suplementacja folianów może wspierać zdrowy rozwój komórek i przeciwdziałać niekontrolowanemu namnażaniu się komórek.
Kwas foliowy jest kluczowy dla syntezy DNA. Zaburzenia w syntezie DNA mogą prowadzić do różnych problemów, w tym nieprawidłowości w podziałach komórkowych, co może mieć związek z rozwijaniem się endometriozy.
Foliany wykazują działanie przeciwzapalne. W endometriozie, gdzie towarzyszące stanom zapalnym zmiany mogą prowadzić do bólu i dyskomfortu, suplementacja folianów może przyczynić się do zmniejszenia tych objawów. Kwas foliowy zmniejsza markery stanu zapalnego, w tym białka C-reaktywne (CRP), m.in. u kobiet z zespołem policystycznych jajników (PCOS).
Foliany są też bardzo istotne dla zdrowia układu rozrodczego, a ich niedobory mogą negatywnie wpływać na płodność. Szacuje się, że nawet 50% kobiet chorych na endometriozę ma problemy z płodnością i często poddawane są procedurom wspomaganego rozrodu. Suplementacja kwasem foliowym zwiększa szanse na ich powodzenie i donoszenie ciąży oraz urodzenie zdrowego dziecka (kwas foliowy zmniejsza ryzyko wystąpienia wad cewy nerwowej, w tym rozszczepu kręgosłupa u płodu, zmniejsza też ryzyko powikłań związanych z ciążą, w tym stanu przedrzucawkowego oraz przedwczesnego porodu). Ponadto kwas foliowy jest również niezbędny dla jakości oocytów (komórki jajowej), dojrzewania i implantacji komórki jajowej.
Zawarty w preparacie EndoBase Quatrefolic® to naturalna i najbardziej przyswajalna biologicznie forma folianu. Quatrefolic® przenika przez barierę żołądkową i w przeciwieństwie do syntetycznych form kwasu foliowego, jest wchłaniany prawie w całości głównie w jelicie cienkim przez mechanizm nośników. Quatrefolic® charakteryzuje się wysoką rozpuszczalnością w wodzie, dzięki czemu jest doskonale wchłaniany przez komórki błony śluzowej jelita i dalej przechodzi do krwi i rozprowadzany jest po całym organizmie. Jest też bardzo stabilny – nawet po wielu miesiącach przechowywania gwarantuje całkowicie niezmienioną czystość i skuteczność działania.

Piperyna

Piperyna to alkaloid, pochodna piperydyny, naturalnie występujący w czarnym pieprzu. Badania nad piperyną wykazały, że nie tylko poprawia ona trawienie, ale również wpływa na biodostępność, czyli na to w jakim stopniu dany składnik został wchłonięty i wykorzystany przez organizm. Dlatego dodawana jest do suplementów diety, aby poprawić skuteczność ich działania.
Oprócz tego piperyna działa również antybakteryjnie, wpływa na układ nerwowy poprawiając pamięć i łagodząc depresję.
Działanie piperyny opiera się o jej właściwości termogeniczne – dzięki nim wpływa na procesy trawienia i wchłaniania w przewodzie pokarmowym, zwiększając poziom cAMP – przekaźnika wewnątrzkomórkowego. Im wyższy poziom cAMP, tym wyższa termogeneza. Piperyna powoduje również wzmożone wydzielanie soku żołądkowego (pobudza zakończenia nerwowe w przewodzie pokarmowym), co poprawia trawienie pokarmu i jego wchłanianie.
W EndoBase zastosowaliśmy piperynę w postaci BioPerine® – ekstraktu standaryzowanego na zawartość minimum 95% piperyny. Badania pokazały, że dodanie BioPerine® znacznie poprawia absorbowanie przez komórki pozostałych składników preparatu, zwłaszcza kurkuminy (nawet o 2000%).

Pektyny jabłkowe

W EndoBase zastosowane zostały pektyny jabłkowe, które pełnią rolę wypełniacza niezbędnego w sprawnym procesie napełniania kapsułek, a jednocześnie dzięki swoim właściwościom korzystnie wpływają na organizm, zwłaszcza na różne funkcje przewodu pokarmowego.
Błonnik pektynowy z jabłek rozpuszcza się w wodzie tworząc żelową powłokę, która posiada ogromną moc w oczyszczaniu, ponieważ naturalnie i delikatnie pobudza ich perystaltykę, usuwając niestrawione resztki pokarmowe, a także szkodliwe produkty przemiany materii, a przy tym nie podrażnia delikatnej błony śluzowej i zapobiega rozwoju szkodliwych bakterii w jelicie. Działa jako skuteczny regulator cholesterolu, zapobiegając jego nadmiernemu wchłanianiu się w jelitach. Ponadto, pektyny unieczynniają jony metali ciężkich, co przyczynia się do usuwania zalegających toksyn z organizmu. Dodatkowo, pektyny zmniejszają aktywność enzymów rozkładających cukry proste, wpływając korzystnie na gospodarkę cukrową, co może być istotne w zapobieganiu cukrzycy i insulinooporności nierzadko powiązanej z endometriozą.
Pektyny wspierają utrzymanie prawidłowej masy ciała poprzez wydłużanie czasu odczuwania sytości, odżywianie korzystnej mikroflory jelita grubego i regulację rytmu wypróżnień. Te aspekty mają szczególne znaczenie dla osób z endometriozą, które mogą doświadczać różnorodnych problemów związanych z przewodem pokarmowym.
Pektyny wykazują także właściwości ograniczające procesy tworzenia się kamieni żółciowych oraz działają przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo i przeciwgrzybiczo.
Pektyny uczestniczą też w syntezie białych krwinek, a także stanowią pożywkę dla dobrych dla naszego organizmu bakterii prebiotycznych i umożliwiają ich namnażanie, co jednocześnie wpływa na zwiększenie naturalnej odporności organizmu.

Bioperine® i Curcumin C3 Complex® to zarejestrowane znaki towarowe firmy Sabinsa Corporation. Quatrefolic® to zarejestrowany znak towarowy firmy Gnosis S.p.A.

Dlaczego kapsułka z pullulanu jest wyjątkowa?

Pullulan to naturalny polisacharyd otrzymywany w pełni naturalnym procesie fermentacji tapioki przez grzyby z gatunku Aureobasidium pullulans.
Pullulan jest wegański, nietoksyczny, bezwonny i bezbarwny, dzięki czemu jest hipoalergiczny.
Nasze kapsułki składają się tylko z pullulanu i wody oczyszczonej, są więc wolne od alergenów czy innych potencjalnie szkodliwych związków, których powinny unikać osoby z chorobami zapalnymi.
Pullulan jest nie tylko składnikiem kapsułki, ale jest też substancją aktywną ze względu na swoje właściwości prebiotyczne – działa jako pożywka dla zdrowych bakterii w jelitach, co przyczynia się do wzmacniania odporności organizmu.

Badania naukowe potwierdziły, że pullulan obniża stężenie glukozy o 54% w porównaniu do grupy kontrolnej. Przypuszcza się, że wynika to z wolniejszego procesu trawienia pullulanu oraz jego słabej wchłanialności z przewodu pokarmowego. Ponadto pullulan spowalnia tempo wzrostu i spadku poziomu cukru we krwi, co minimalizuje występowanie tzw. napadów głodu, a to może być korzystne w profilaktyce insulinooporności.
Kapsułki z pullulanu są też wyjątkowe ze względu na swoje właściwości fizyczne. Przede wszystkim zapewniają doskonałą barierę dla tlenu, dzięki czemu chronią nawet najbardziej wrażliwe substancje aktywne przed utlenianiem, czyli utratą właściwości. Ponadto są 250 razy bardziej szczelne od kapsułek celulozowych i 9 razy bardziej szczelne od kapsułek z żelatyny, a dodatkowo są od nich bardziej wytrzymałe mechanicznie (trudniej je uszkodzić).
Kapsułki pullulanowe są idealnie transparentne, co ma znaczenie estetyczne oraz mają gładką powierzchnię, która bardzo ułatwia ich połykanie.
Naszym zdaniem nie ma lepszej kapsułki dla suplementu diety dedykowanego chorym na endometriozę i inne choroby zapalne.

Lista publikacji naukowych

Często zadawane pytania

Tak. Preparat został poddany badaniu na obecność zanieczyszczeń: pleśni, drożdży, bakterii (w tym obecność Escherichia coli, obecność Staphylococcus aureus, obecność Salmonella), a także WWA (suma (Benzo[a]antracen, Benzo[β]fluoranten, Chryzen i Benzo[α]piren) oraz Benzo[α]piren), jak również metali ciężkich (ołów, kadm, rtęć). Badanie zostało wykonane przez niezależne, certyfikowane laboratorium J.S. Hamilton Poland, które spełnia najwyższe normy jakościowe, potwierdzone m.in. przez Polskie Centrum Akredytacji oraz członkostwo w organizacjach krajowych i międzynarodowych, takich jak FOSFA (Federation of Oils, Seeds and Fats Associations) czy GAFTA (Grain & Feed Trade Association). Wyniki badania znajdziesz tutaj.

Badania wykazują, że składniki EndoBase mają przede wszystkim przeciwzapalne i antyoksydacyjne właściwości, dzięki czemu zmniejszają stany zapalne, wielkość zmian endometrialnych i w ten sposób łagodzą odczucia bólowe. Wpływają też na niwelowanie częstych przy endometriozie problemów pokarmowych.

Zalecamy przyjmowanie 3 kapsułek EndoBase codziennie rano przed lub w trakcie posiłku, popijając wodą.

Nie ma specjalnych wytycznych w tej kwestii, ale sugerujemy zrobienie miesięcznej przerwy w suplementacji EndoBase po trzech miesiącach regularnego stosowania. Potem możesz wrócić do przyjmowania preparatu na kolejne trzy miesiące.

Suplement diety EndoBase został stworzony z myślą o kobietach chorych na endometriozę w celu łagodzenia objawów tej zapalnej choroby, ale mogą go również stosować inne osoby, które zmagają się ze stanami zapalnymi, mają osłabiony system odpornościowy lub cierpią na inne choroby przewlekłe.

Kapsułka EndoBase zrobiona jest z wody i pullulanu, substancji pozyskiwanej w sposób naturalny w procesie fermentacji tapioki z udziałem grzybów Aureobasidium pullulans.

Powiązane produkty

EndoOmega

Cena 139 zł

EndoZestaw

Cena 278 zł

Bądź na bieżąco

Dzięki naszemu newsletterowi najnowsze artykuły, produkty i zniżki w naszym sklepie trafią prosto na Twoją skrzynkę mailową!

Na wszystkie konsultacje

-10%

do 9 czerwca